Wizz Air bude létat z Prahy na IslandNízkonákladová aerolinie Wizz Air dnes oznámila rozšíření letů ze své pražské základny. Nově společnost nabídne cestujícím pravidelné lety z Prahy na Island. Nová linka do Reykjavíku bude zahájena 31. května 2017 a provozována dvakrát týdně vždy ve středu a v neděli. Odlety z Prahy jsou vždy ve středu a v neděli v 6:30 s příletem do Reykjavíku v 8:40. Zpáteční let bude startovat z místního letiště Keflavík v 9:20 a v Praze přistane v 15:05.

Wizz Air - Airbus A320
Wizz Air - Airbus A320 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Společnost již zahájila prodej letenek prostřednictvím svých webových stránek wizzair.com. Podle prohlášení Wizz Air budou ceny jednosměrných letenek začínat na 1339 Kč. Za tuto cenu však lze zatím zakoupit letenky v říjnu. V letních měsících se ceny jednosměrných letenek pohybují mezi 3499 až 5199 Kč.

Island se stal v posledních letech populární turistickou destinací. V loňském roce navštívilo ostrov okolo 1,8 milionu návštěvníků, což je šestkrát více než v roce 2010. Turisty přitahuje především nespoutaná islandská příroda s řadou unikátních přírodních atrakcí. Důležitým aspektem je také to, že Island je jednou z nejbezpečnějších zemí. Vedle známých míst jako jsou geotermální lázně Modrá laguna návštěvníci stále častěji míří do méně navštěvovaných částí ostrova. Zajímavé je pro turisty i hlavní město Reykjavík s rostoucí nabídkou turistických akcí.

Island - silnice
Drsná a nespoutaná krajina Islandu přitahuje turisty (ilustrační foto: Moyan Brenn/Flickr - CC BY 2.0)

Pravidelnou linku na Island již dříve oznámily ČSA. Otevření linky Praha – Reykjavík je plánováno na 1. června 2017. Linka má být rovněž provozována dvakrát týdně a to v pondělí a ve čtvrtek.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.