Krátce: Germania, Blue Islands a Gulf AirPo několikaleté přestávce nabídne německá letecká společnost Germania cestujícím opět lety na vnitrostátní lince. Od 2. září do 28. října 2017 bude aerolinie létat z Dortmundu do Heringsdorfu na ostrově Usedom. Linka bude provozována jednou týdně letounem Boeing 737-700. Letiště v Heringsdorfu v loňském roce odbavilo 42 400 cestujících, což znamenalo meziroční nárůst o 9,3 procent. K růstu přispěly především pravidelné linky, se kterými letělo 22 000 cestujících, což bylo o 23,5 % více než v roce 2015.

Letiště Heringsdorf - terminál pro cestující
Terminál pro cestující na letišti Heringsdorf (foto: Radosław Drożdżewski/Wikimedia Commons - CC BY 3.0)

Britská regionální aerolinie Blue Islands zařadila do své flotily další letoun ATR 72-500. V pořadí již třetí ATR 72 s kapacitou 68 cestujících nahradí ve flotile společnosti jeden menší ATR 42. Díky tomu navýší společnost svou roční kapacitu o dalších 60 000 sedadel. Nový letoun má létat v barvách britské společnosti Flybe, pro kterou společnost provozuje některé linky na základě franšízové dohody. Flotila Blue Islands se tak bude v letní sezóně skládat ze tří ATR 72 a dvou ATR 42. Blue Islands spojuje Normanské ostrovy Guernsey a Jersey pravidelnými linkami s britskými městy.

Blue Islands - ATR 72 - Rob Veron
Šéf společnosti Blue Islands Rob Veron pózuje před letouny ATR 72-500 v barvách Flybe (foto: © Blue Islands)

Gulf Air oznámil zahájení pravidelných letů do Gruzie. Nová linka z Bahrajnu do Tbilisi bude provozována od 22. června 2017 třikrát týdně letounem Airbus A320. Podle prohlášení společnosti je nová linka odpovědí na rostoucí poptávku po letech mezi Gruzií a Bahrajnem.

Gulf Air - Airbus A320
Gulf Air - Airbus A320 (foto: © Gulf Air)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.