KLM opět létá na London City AirportNizozemská letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines obnovila v pondělí 6. února po osmileté přestávce pravidelné lety na londýnské letiště London City Airport. Dopravce zatím nabízí ranní let s odletem z Amsterdamu v 7:25 a návratem z Londýna v 8:00. Tato ranní frekvence je provozována od pondělí do pátku. Od 19. února bude v provozu také pozdně odpolední frekvence se startem z Amsterdamu v 17:10 a zpátečním odletem z London City Airport v 17:45. S novým letním letovým řádem pak nizozemská společnost přidá další dopolední a večerní frekvenci, takže od 26. března budou moci cestující využít v pracovních dnech čtyři lety denně, v sobotu jeden a v neděli dva lety.

KLM - zahájení letů na London City Airport
Zahájení letů KLM na London City Airport (foto: © London City Airport)

Provoz linky zajišťuje KLM Cityhopper letouny Embraer 190 s kapacitou 100 cestujících s rozdělením kabiny do třech tříd: 20 sedadel je v byznys třídě, 8 v premium economy a 72 míst v ekonomické třídě. Všechny lety jsou provozovány v code-sharingu s irskou regionální aerolinií CityJet, jež je přidruženým členem aliance SkyTeam a která již dříve létala z London City Airport do Amsterdamu. Dále na této lince létá britská regionální aerolinie Flybe a společnost BA CityFlyer, která linku provozuje pro British Airways.

London City Airport z ptačí perspektivy
London City Airport z ptačí perspektivy (foto: © London City Airport)

London City Airport je v pořadí 17. britskou destinací KLM, což potvrzuje, jaký význam má Velká Británie v sítí KLM. Nizozemský dopravce touto obnovenou linkou cílí především na obchodní klientelu. Díky plánované četnosti spojení bude mít linka dobrou návaznost na spoje z kontinentální Evropy, ale i na dálkové linky KLM.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.