Ryanair otevře linku Praha – KrakovJen jeden den po oznámení nových spojení z Prahy do Barcelony a Madridu přichází nízkonákladová společnost Ryanair s další novou linkou. Od října 2017 bude irský dopravce nově létat mezi Prahou a Krakovem v Polsku. Linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Letový řád nové linky zatím nebyl zveřejněn. Ceny jednosměrných letenek mají podle sdělení Ryanair zatím začínat na 549 Kč. Nové spojení je součástí balíku 14 nových linek z/do Krakova, který Ryanair dnes oznámil.

Ryanair - Boeing 737-800
Ryanair - Boeing 737-800 (foto: © Ryanair)

Poprvé nová linka Ryanair směřuje do země východní Evropy. Ryanair v poslední době v tomto regionu výrazně posiluje a v Polsku je největším dopravcem na vnitroevropských linkách (podle nabízené kapacity).

V posledních letech Praha neměla přímé letecké spojení s polským Krakovem. V minulosti mezi oběma městy létaly od roku 2004 ČSA. Později tuto linku převedly na společnost Job Air, které spojení provozovaly letouny Saab 340. Konec Job Air v roce 2012 znamenal i ukončení letů na lince do Krakova.

Krakov - Wavel
Krakovský Wawel, sídlo polských králů (foto: Sharx/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.5)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.