Krátce: Wow Air, TUS Airways a Aigle AzurIslandská nízkonákladová aerolinie Wow Air chce otevřít linku do Izraele. Společnost požádala izraelské úřady o povolení k zahájení pravidelných letů z Reykjavíku do Tel Avivu. Wow Air plánuje provozovat linku od června 2017 a cestujícím chce nabídnou až šest letů týdně. Novým spojením Wow Air cílí především na cestující hledající levnou přepravu mezi USA a Izraelem. Společnost létá v současnosti z Islandu do sedmi destinací v USA a linka do Izraele by měla mít návaznost na tyto lety.

Wow Air - Airbus A321
Wow Air - Airbus A321 (foto: BriYYZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Kyperské TUS Airways nabídnou v letní sezóně přímé lety mezi Řeckem a Izraelem. Od 2. března 2017 bude aerolinie provozovat sezónní linku z Atén do Haify. Následovat budou od 1. června 2017 linky spojující řecké ostrovy Kós a Rhodos s Haifou. V současnosti TUS Airways létají do Haify z kyperské Larnaky a Pafosu. Společnost, která je jediným zahraničním dopravcem přistávajícím pravidelně na letišti v Haifě, tak nabídne během letního letového řádu spojení Haify s pěti zahraničními cíli. Haifa ležící na pobřeží Středozemního moře je třetím největším městem v Izraeli a regionálním centrem severního Izraele.

TUS Airways - Saab 2000
Na linkách TUS Airways v současnosti létají dva letouny Saab 2000 provozované švédskou společností BRA - Braathens Regional Airways (foto: Oyoyoy/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Francouzská letecká společnost Aigle Azur oznámila otevření první své linky na Blízký východ. Od 23. června do 28. října 2017 bude aerolinie létat z Paříže-Orly do Bejrútu. Sezónní linka bude provozována třikrát týdně letouny Airbus A319 a A320. Bejrút bude v pořadí 19. destinací Aigle Azur. Mezi Paříží a Bejrútem v současnosti létají společnosti Air France a MEA – Middle East Airlines.

Aigle Azur - Airbus A319
Aigle Azur - Airbus A319 (foto: Aktug Ates/Wikimedia Commons - GNU)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.