Emirates nasadí Airbus A380 na linku do Sao PaulaOd 26. března 2017 nasadí Emirates letoun Airbus A380 na svou linku z Dubaje do São Paula. Společnost se tak stane prvním dopravcem, který bude pravidelně létat s A380 do Jižní Ameriky. Letiště Guarulhos v São Paulu v posledních čtyřech letech investovalo do úprav, aby mohlo odbavovat stroje Airbus A380. Díky tomu se São Paulo v březnu připojí k více než 40 městům v síti Emirates, do kterých jsou pravidelně vypravovány letouny A380.

Emirates - Airbus A380 ve vzduchu
Emirates - Airbus A380 (foto: © Emirates)

Pravidelné lety do São Paula otevřely Emirates v říjnu 2007. V současnosti společnost létá mezi Dubají a São Paulem denně letounem Boeing 777-300ER. Nasazení A380 znamená navýšení kapacity linky v každém směru o dalších 959 míst. Vloni v říjnu zahájily Emirates partnerství s brazilskou nízkonákladovou aerolinií GOL Transportes Aéreos, se kterou spolupracují v oblasti code-sharingu a věrnostního programu. To umožňuje cestujícím nakupovat navazující lety obou aerolinií v rámci jedné rezervace.

Letiště São Paulo - Emirates - Airbus A380
Na zahájení letů A380 se chystá i letiště Guarulhos v São Paulu (foto: © GRU Airport)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.