V Kyrgyzstánu se zřítil turecký Boeing 747FNejméně 37 lidí zahynulo dnes ráno při havárii nákladního Boeingu 747-400F (TC-MCL). Letoun patřící turecké letecké společnosti MyCargo Airlines havaroval během přiblížení na přistání nedaleko mezinárodního letiště v Biškeku. Boeing 747F se zřítil v 7:18 místního času na domy vesnice Dacha-Suu ležící v těsné blízkosti letiště. Podle dosavadních informací zahynulo 33 obyvatel vesnice a 4 členové posádky nákladního letounu. Příčiny nehody nejsou zatím známé. V době nehody panovala na letišti v Biškeku hustá mlha.

Letoun letěl na pravidelné nákladní lince Turkish Airlines TK6491 z Hongkongu do Istanbulu s mezipřistáním v Biškeku. Turkish Airlines si pronajaly letoun formou ACMI pronájmu od MyCargo Airlines. Havarovaný Boeing 747-400F byl vyroben v roce 2003 pro Singapore Airlines. Od roku 2015 jej provozovala turecká společnost MyCargo Airlines.

Fotografie agentur z místa neštěstí ukazují zničené domy vesnice Dacha-Suu a mezi nimi rozeseté trosky havarovaného Boeingu 747F:
Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.