Ryanair bude létat do Tel AvivuNízkonákladová společnost Ryanair zahájí na jaře lety z kyperského Pafosu do Tel Avivu. Nová sezónní linka bude provozována od 28. března 2017 denně letounem Boeing 737-800. Tel Aviv bude po letišti Eilat-Ovda druhou destinací společnosti v Izraeli. Ryanair bude na trase konkurovat izraelské společnosti Arkia Israeli Airlines a kyperské Tus Airways. Ryanair očekává, že na nové lince v příštím roce přepraví okolo 100 tisíc cestujících. Prodej letenek na novou linku byl zahájen 26. listopadu. Ceny jednosměrných letenek začínají na 28,99 eurech při letu v dubnu a květnu 2017.

Ryanair - Boeing 737-800
Ryanair - Boeing 737-800 (foto: © Ryanair)

Ryanair zahájil pravidelné lety do Izraele v listopadu loňského roku. Stalo se tak s několikaletým zpožděním za nízkonákladovou konkurencí. Jako první cíl v Izraeli si Ryanair překvapivě vybral letiště Eilat-Ovda, kam zahájil lety z Budapešti, Kaunasu a Krakowa. Od října 2016 létá společnost do Eilatu také z Bratislavy.

Tel Aviv - letiště Ben Guriona
Letecký pohled na letiště Ben Guriona v Tel Avivu (foto: Chris Hoare/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.