Krátce: Austrian Airlines, Aeroflot a RyanairAustrian Airlines otevřou od zimního letového řádu 2017/18 další linku orientovanou na turisty. Po Srí Lance, Maledivách a Mauriciu bude rakouský dopravce létat nově také na Seychelské ostrovy. Nová pravidelná linka z Vídně do Mahé bude provozována od 25. října 2017 jednou týdně letounem Boeing 767-300ER. Šéf aerolinie Andreas Otto k zahájení letů uvedl, že poptávka po přímých dálkových letech do turistických destinací je vysoká a Austrian Airlines odpověděl na ní otevřením čtyř takových linek v posledních dvou letech.

Seychleské ostrovy
Pláž na ostrově Mahé, který je součástí Seychelských ostrovů (foto: Gerwin Sturm/Flickr - CC BY-SA 2.0)

Ruský Aeroflot rozšíří v zimním období svou nabídku letů do Londýna. Od 15. listopadu 2016 bude společnost létat z moskevského letiště Šeremetěvo na londýnské letiště Gatwick. Nová linka bude provozována denně letounem Airbus A320 a bude konkurovat lince British Airways, která však v Moskvě směřuje na letiště Domodědovo.

Aeroflot - Airbus A320
Aeroflot - Airbus A320 (foto: © Aeroflot)

Nízkonákladová aerolinie Ryanair rozšíří v příští letní sezoně lety ze své základny v Soluni o čtyři nové linky. Od konce března 2017 bude létat z tohoto města na severovýchodě Řecka nově do Dortmundu (2x týdně), Göteborgu (2x týdně), Hamburgu (3x týdně) a Kodaně (2 týdně). Celkem tak bude společnost létat příští léto ze Soluně do 21 destinací. Základnu v Soluni otevřel Ryanair v roce 2014, v současnosti zde bázuje jeden letoun.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.