Krátce: Adria Airways, Finnair a TransaviaAdria Airways zastaví koncem října lety z Mnichova do polského Olsztynu. Linka je provozována od letošního 17. června třikrát týdně letounem Bombardier CRJ900 pro 86 cestujících. Poslední let na trase mezi Mnichovem a Olsztynem je plánován na 28. října 2016. Důvodem ukončení provozu je slabá obsazenost linky. Olstyn leží na severovýchodě Polska v Mazurském vojvodství. Místní letiště bylo znovuotevřeno letos v lednu s novým terminálem pro cestující, prodlouženou ranvejí, novými plochami pro odbavování letadel a pojížděcími drahami.

Adria Airways - Bombardier CRJ900
Adria Airways - Bombardier CRJ900 (foto: TravelingOtter/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Novinkou letního letového řádu 2017 společnosti Finnair bude sezónní linka do litevského Kaunasu. Nové spojení bude provozováno ve vrcholné sezóně od 14. července do 18. srpna 2017. Linka bude v pracovních dnech provozována jednou denně, o víkendech až třikrát denně letounem ATR 72-500.

Transavia - Boeing 737-800
Transavia - Boeing 737-800 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Nízkonákladová společnost Transavia propojí v příštím roce své základny v Amsterdamu a v Mnichově. Od 17. února 2017 aerolinie zahájí pravidelné lety mezi oběma městy. Nová linka bude provozována zprvu čtyřikrát týdně a od letního letového řádu 2017 pak šestkrát týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Transavia bude jedinou nízkonákladovou společností létající mezi Amsterdamem a Mnichovem.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.