Krátce: Austrian Airlines, Air Serbia a Wizz AirAustrian Airlines pozastaví k 1. srpnu pravidelné lety z Vídně do kazašské Astany. Důvodem je slabý zájem cestujících o toto spojení v nadcházejících měsících. Linka byla dosud provozována třikrát týdně letounem Airbus A320. Podle rezervačního systému rakouského dopravce se zatím s lety do Astany opět počítá od 26. března 2017, tedy od začátku platnosti letního letového řádu. Rakouský dopravce zařadil Astanu do své sítě poprvé v roce 1998, kdy linku operoval letounem Airbus A310. Po několikaleté přestávce byly lety opět obnoveny v roce 2007.

Air Serbia - Airbus A319
Air Serbia - Airbus A319 (foto: Air Serbia)

Air Serbia po dvou letech ukončí pravidelné lety z Bělehradu do Varšavy. Poslední let je plánován na 28. října 2016. Zimní letový řád srbského dopravce již s touto linkou nepočítá. V letošní letní sezóně Air Serbia létá do Varšavy čtyřikrát týdně letounem Airbus A319. Oproti loňsku se jedná o snížení z denní frekvence.

Wizz Air oznámil další rozšíření letů z Polska. Od 1. listopadu 2016 bude společnost nově létat dvakrát týdně z Wroclawi do Kyjeva. Druhou novou linkou je sezónní spojení Gdaňsk - Grenoble, které bude provozováno jednou týdně od 14. ledna 2017 do konce března 2017. Gdaňsk je po Varšavě druhým polským městem, ze kterého bude Wizz Air létat do Grenoble. Toto město v jihovýchodní Francii je oblíbeným cílem milovníků zimních sportů.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.