Krátce: Lufthansa, Alitalia a Mistral AirLufthansa nabídne na podzim pravidelné lety z Frankfurtu nad Mohanem do Funchalu na Madeiře. Nová linka LH1170/1171 bude provozována od 5. listopadu 2016 jednou týdně vždy v sobotu letounem Airbus A321 pro 200 cestujících. Ceny zpátečních letenek začínají na 259 euro. Díky mírnému klimatu je Madeira oblíbeným cílem turistů i v zimním období. Ostrov, který se může pochlubit nádhernou a jedinečnou přírodou, kterou mohou poznávat příznivci pěší turistiky díky unikátním stezkám.

Madeira - Funchal
Funchal je hlavním městěm Madeiry (foto: Bengt Nyman/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Ve flotile italské letecké společnosti Alitalia se má dočasně objevit typ Airbus A340-500. Společnost údajně plánuje si pronajmout od Etihad Airways dva A340-500 jako náhradu za své dva Boeingy 777-200, které projdou modernizací interiéru. První A340-500 by měla Alitalia začít používat na svých linkách od 1. června, druhý letoun pak od 15. července. Oba A340-500 budou létat s piloty Alitalia, zbytek posádky bude od Etihad Airways. Alitalia plánuje letouny nasadit na linky z Říma do New Yorku a Milána do Abú Dhabi a Tokia.

Mistral Air - Bydhošť
(zdroj: Bydgoszcz Airport - plb.pl)

Letišti v polské Bydhošti se podařilo získat zajímavého dopravce. Italská společnost Mistral Air nabídne od 16. června pravidelné lety z římského letiště Fiumicino do Bydhošti. Nová linka bude provozována jako sezónní dvakrát týdně letounem Boeing 737-400. Společnost Mistral Air založil v roce 1981 italský herec Bud Spencer. Od roku 2002 patří aerolinie italské poště Poste Italiane. Společnost je známá svými charterovými lety k poutním místům. Od roku 2012 Mistral Air provozuje také pravidelné lety.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.