Krátce: Pobeda, Kenya Airways a TAROMRuská nízkonákladová aerolinie Pobeda bude od 9. června létat nově z Moskvy-Vnukova do španělské Girony. Nová linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Společnost informovala, že prodej letenek byl zahájen, přičemž nejnižší ceny začínají na 999 rublech za jednosměrnou letenku. Girona se stane v pořadí dvanáctou zahraniční destinací aerolinie Pobeda.

Kenya Airways - Boeing 777-300ER
Kenya Airways - Boeing 777-300ER (foto: John Taggart/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Kenya Airways podepsaly s Turkish Airlines dohodu o dlouhodobém pronájmu letounu Boeing 777-300ER. Dohoda je součástí restrukturalizačního plánu, který řeší ztrátové hospodaření keňského dopravce. V souvislosti s teroristickými útoky v Keni výrazně poklesl zájem turistů o cesty do této východoafrické země. Společnost již dříve pronajala Omni Air International dva letouny Boeing 777-200ER a Oman Air dva stroje Boeing 787.

TAROM - Airbus A318
TAROM - Airbus A318 (foto: Adrian Pingstone/Wikimedia Commons - Public Domain)

Rumunský TAROM v pondělí 9. května zahájil pravidelné lety z Bukurešti do Hamburku. Nová linka je provozována čtyřikrát týdně letounem Airbus A318 pro 113 cestujících. Na stejné lince létá od konce března také rumunská nízkonákladová aerolinie Blue Air, která nabízí dva lety týdně.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.