Krátce: FlyEgypt, Air Tanzania a Tianjin AirlinesEgyptská charterová aerolinie FlyEgypt plánuje zahájení pravidelných letů. Od 25. května bude létat do Kuvajtu z Alexandrie (5x týdně), Asijútu (3x týdně) a Suhagu (4x týdně). Všechny lety budou zajišťovány letounem Boeing 737-800 pro 186 cestujících. Společnost FlyEgypt zahájila provoz v únoru 2015 a zpočátku se zaměřovala na charterové lety a ACMI pronájmy.

Flyegypt - Boeing 737-800
Flyegypt - Boeing 737-800 (foto: Flyegypt)

Letecká společnost Air Tanzania projevila podle ruských médií zájem o letouny Suchoj Superjet 100 a Irkut MC-21. Zástupci Air Tanzania podepsali s ruským výrobcem Irkut memorandum, podle kterého společnost posoudí možnost rozšíření flotily o letouny MC-21. Air Tanzania má v současnosti ve své flotile jen dva letouny - Bombardier CRJ100 a Dash 8-300. První prototyp letounu MS-21, který je kompletován ve výrobním závodě v Irkutsku, má být představen veřejnosti v červnu. První zkušební let MC-21 je po několika odkladech zatím plánován na letošní prosinec.

Tianjin Airlines převzaly tento týden první Airbus A330. Jedná se o první širotrupý letoun ve flotile tohoto čínského dopravce, který dosud létal na vnitrostátních linkách a na spojích do Japonska a Mongolska. Nový letoun o kapacitě 260 cestujících byl nasazen v sobotu Tianjinu do Kunmingu a Chengdu. Od 13. června bude A330 létat nových linkách z Tianjinu na moskevské letiště Šeremetěvo (jednou týdně) a na londýnské letiště Gatwick (dvakrát týdně).

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.