Krátce: easyjet, Pegasus Airlines a Twin JetNízkonákladová aerolinie easyJet rozšířila koncem února svou nabídku z londýnského letiště Southend o novou linku na pařížské letiště Charlese de Gaulla. Nové spojení je provozováno od 26. února čtyřikrát týdně letounem Airbus A319 pro 156 cestujících. Naopak k 22. únoru easyJet ukončil pravidelné lety ze Southendu na berlínské letiště Schönefeld.

Pegasus Airlines - Boeing 737-800
Pegasus Airlines - Boeing 737-800 (foto: © Pegasus Airlines)

Turecká nízkonákladová společnost Pegasus Airlines bude nově létat do Ammánu. Do jordánské metropole aerolinie zahájí pravidelné lety z Ankary. Nová linka bude provozována od 20. března třikrát týdně. Aktuálně mezi Ankarou a Ammánem létají pouze Royal Jordanian.

Twin Jet - Beechcraft 1900 - první let Norimberk - Brémy
Zahájení letů společnosti Twin Jet z Norimberka do Brém (foto: © Airport Nürnberg)

Nového pravidelného dopravce získalo letiště v Norimberku. Francouzská regionální letecká společnost Twin Jet otevřela 29. února pravidelnou linku z Norimberku do Brém na severu Německa. Cestujícím jsou k dispozici od pondělí do čtvrtka dva lety denně, v pátek pak jeden let. Na trase létá letoun Beechcraft 1900 pro 19 cestujících. Jedná se o první vnitrostátní linku Twin Jet v Německu.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.