RwandAir objednal letouny Airbus A330Letecká společnost RwandAir stvrdila ve středu na slavnostním ceremoniálu v Kigali svůj zájem o letouny A330, když podepsala závaznou objednávku na jeden letoun Airbus A330-200 a jeden Airbus A330-300. Společnost RwandAir se tak stala novým zákazníkem evropského výrobce Airbus. Dodávka prvního A330 se očekává v druhé polovině příštího roku a společnost tak bude poprvé ve své historii provozovat dálková letadla.

RwandAir - Airbus A330-300
RwandAir - Airbus A330-300 (foto: Airbus SAS)

Úspěšně rozvíjející se rwandský dopravce, který byl založen v roce 2002, dosud létá jen na vnitroafrických linkách. V posledních dvou letech aerolinie rozšířila svou nabídku o linky z Kigali na jih a západ Afriky. Flotila RwandAir se aktuálně skládá ze dvou strojů Boeing 737-700, dvou Boeing 737-800, dvou Bombardier CRJ-900, dvou Bombardier Q400 a jednoho MD-82.

RwandAir oficiálně zatím neupřesnil plánované dálkové destinace, nicméně výkonný ředitel aerolinie John Mirenge v minulosti uvedl, že s dodávkou nových dálkových letadel společnost otevření linek do jedné destinace v Evropě, jedné v Indii a jedné v Číně. Nejvíce konkrétní je zatím zahájení letů do Bombaje v Indii.

Rwanda a její dopravce RwandAir mají velké ambice v rozvoji letecké dopravy s cílem vytvořit v Kigali hub, který budou využívat cestující z dalších afrických států. Vláda investovala do modernizace a rozšíření kapacity mezinárodního letiště v Kigali. Vzhledem k omezeným možnostem jeho dalšího rozvoje rozhodla rwandská vláda o výstavbě nového letiště pro Kigalie, jehož výstavba byla zahájena v letošním roce.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.