Gambia Bird zastavily provozLetecká společnost Gambia Bird ukončila 30. prosince všechny své lety. Německá aerolinie Germania, která je většinovým vlastníkem Gambia Bird, v tiskovém prohlášení uvedla, že vzhledem k tomu, že ve střednědobém horizontu neočekává pozitivní ekonomický vývoj, rozhodla se po dohodě s dalšími akcionáři provoz ukončit. Společnost všem cestujícím postiženým zastavením provozu vrátí peníze za letenky.

Gambia Bird - Airbus A319
Gambia Bird - Airbus A319 (foto: Gambia Bird)

Gambia Bird se v posledním roce musely potýkat s následky epidemie eboly. V březnu společnost zrušila kvůli ebole plánované lety do Conakry v Guinei. Následně Velká Británie zastavila přímé lety společnosti ze Sierra Leone do Londýna. Lety Gambia Bird ze zemí západní Afriky zastavila v srpnu rovněž Nigérie. Přestože v samotné Gambii zatím nebyl hlášen výskyt viru eboly, pokles turistů z Evropy byl značný.

Gambia Bird založila v roce 2012 německá společnost Germania spolu s místními podnikateli v cestovním ruchu. Společnost zahájila provoz 22. října 2012 letem na lince z Banjulu do Dakaru. Následovalo otevření linek do Barcelony, Londýna-Gatwick, Accry, Freetownu a Monrovie. Společnost operovala se dvěma letouny Airbus A319 pro 144 cestujících pronajatými od mateřské Germania.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.