HNA Group chce investovat v KeniČínský holding HNA Group plánuje investici do keňské cargo společnosti Astral Airlines a další expanzi na africkém kontinentu. Zástupci HNA Group podepsali s Astral Aviation memorandum o poskytnutí technické podpory a leasingu letadel. HNA Group chce investovat do keňského dopravce okolo 50 milionů dolarů. Výměnou získá čínský holding část akcií Astral Aviation. Dohoda o spolupráci obou společností byla podepsána během návštěvy čínského premiera Li Kche-čchianga v Keni.

Astral Aviation - Douglas DC-9-30F
Astral Aviation - Douglas DC-9-30F (foto: Astral Aviation)

Astral Aviation, které byly založeny v roce 2011, mají základnu na mezinárodním letišti v Nairobi. Společnost operuje se dvěma letouny Douglas DC-9-30F a jedním pronajatým strojem Boeing 747-400F. Po kapitálovém vstupu HNA Group by měly Astral Aviation vstoupit i na trh osobní přepravy. Podle dostupných informací společnost plánuje létat s pěticí letadel Embraer E-145 na vnitrostátních a regionálních linkách z Nairobi. Pro HNA Group není Astral Aviation první investicí v Africe. V roce 2012 holding investoval do ghanské letecké společnosti Africa World Airlines.

Tomáš Hampl


ZAJÍMAVÉ TRIP REPORTY

Luxair - Dash 8-400

Na křídlech Luxair

Jak vypadá letiště v hlavním městě Lucemburska? Jak probíhá let místní společností Luxair? Převážně fotografický trip report o letu z Lucemburku na London City Airport na palubě Dash 8-400 oboje přibližuje.

Viktoriiny vodopády

S British Airways na jih Afriky

Autor se vydává s britským dopravcem na jih afrického kontinentu, aby navštívil Viktoriiny vodopády. Přes Londýn tedy letí do Johannesburgu a dále se společností Comair do Livingstone. Nad samotnými vodopády pak autor absolvuje ještě vyhlídkový let v Cessně 210.

airBaltic - Tatry/Poprad

Na křídlech airBalticu z TATer

Z letiště Tatry/Poprad cestovat do Pobaltí? Ano, díky nové lince společnosti Air Baltic je to možné. Autor se vydal do Popradu a odtud letěl linkou do Rigy. Zde si ještě odskočil do Vilniusu...

Guam

Low-costem do Mikronésie

Mikronésie nebývá příliš častým cílem cest, nicméně ostrov Guam má dobré letecké spojení s východní Asií i USA. Autor se vydává na tento ostrov ze Soulu s jihokorejskou nízkonákladovou společností Jeju Air.

KLM - MD-11

MD-11: Goodbye Triholer!

Nizozemská společnost KLM připravila vloni v listopadu pro letecké fanoušky poslední vyhlídkové lety s letounem MD-11. Autor, který se na akci vydal z Brna, spopisuje cestu a atmosféru rozlučkového letu.

Eilean Donan Castle

A zase Skotsko...

Skotská krajina a místní města mohou být inspirujícím cílem cesty. Autor se vydal do Skotska studovat a během podnikl okružní cestu, kdy navštívil jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, ostrov Skye a údolí Glen Coe.