Letiště v Budapešti uzavře Terminál 1Společnost Budapest Airport, která provozuje mezinárodní letiště v Budapešti, oznámila, že v brzké době dočasně uzavře Terminál 1. Důvodem je pokles odbavených cestujících na letišti po krachu Malévu začátkem února. Společnost Budapest Airport letos očekává, že letiště zaznamená pokles o 1,5 milionu cestujících. Výrazně klesl počet transferových pasažerů, kteří cestovali linkami Malévu dále na Balkán a do Jihovýchodní Evropy. Z tohoto důvodu provozovatel letiště také sníží počet zaměstnanců o čtvrtinu. Oznámeno bylo rovněž odložení výstavba terminálu pro nákladní dopravu o dva roky.

Letiště Budapešť - Terminál 1
Terminál 1 na letišti v Budapešti (foto: Raimond Spekking/Wikipedia)

Budova dnešního Terminálu 1 byla do roku 1985 hlavní odbavovací budovou letiště Ferihegy. Po otevření nového terminálu v polovině 80. let nebyla již využiváná pro odbavení cestujících. V roce 2005 však došlo k jejímu znovuotevření jako Terminálu 1, který je určen pro nízkonákladové aerolinie. V současnosti jsou zde odbavovány lety easyJet, Germanwings, Jet2.com, Norwegian, Transavia a Wizz Air.

Letiště Budapešť - Terminál 1
Interiér Terminálu 1 na letišti v Budapešti (foto: Misibacsi/Wikipedia)

Tomáš Hampl

TRIP REPORTY

Ochutnávka Kutaisi (ქუთაისი)

Nízkonákladový Wizz Air nedávno zařadil do své sítě také Gruzii. Dva čtenáři naši čtenáři se vydali s touto společností z Katovic do Kutaisi, které leží na západě Gruzie. Ochutnali zde i místní speciality.

Na exkurzi v All Nippon Airways

Během své cesty do Japonska se autorka vydala navštívit také hangáry letecké společnosti All Nippon Airways na tokyjském letišti Haneda, kde mimo jiné probíhá údržba nových letadel Boeing 787.

Ostrov Sylt na méně než dvě hodiny

Trip report o cestě z Drážďan na severofríský ostrov Sylt s německou společností Air Berlin. Po necelých dvou hodinách pobytu na Syltu autor vyráží zpět vlakem z Westerlandu do Hamburku a odtud do Prahy.

Výlet na Skiathos

Řecký ostrov Skiathos je oblíbeným dovolenkovým cílem u spotterů. Zatímco přítelkyně nebo manželky se sluní na pláži, fandové do letadel okupují okolí přistávací dráhy evropského "Saint Marteenu".

A330 ČSA na lince Soul-Praha

Přes Kazachstán, Kyrgyzstán a Rusko autorka doputovala do Jižní Koreje. Pro zpáteční cestu do Prahy se rozhodla využít nové linky ČSA. Jak vypadají dálkové lety na palubě českého Airbusu A330?

Avianca Brasil s F100

Z letiště Santos Dumont v Rio de Janeiru na letiště Guarulhos v Sao Paulu na palubě Fokkeru 100 společnosti Avianca Brasil (dříve OceanAir), která nabízí na 80-ti minutovém letu velmi dobrý catering.