Air France navyšují lety do PrahyAir France v reakci na ukončení code-sharingové spolupráce ze strany ČSA na letech mezi Prahou a Francií dnes oznámily navýšení letů mezi Prahou a Paříží. Společnost od 27. března přidává dvě nové denní frekvence, které budou operovány letadly Embraer 190. Nově přidaná linka AF1083 bude z Prahy odlétat v 7:25 a v Paříži na letišti Charlese de Gaulle přistávat v 9:10. Druhá nová linka AF2483 bude z Prahy odlétat ve 20:35 s přistáním v Paříži ve 22:20. Odlety nových frekvencí z Paříže do Prahy jsou v 7:15 a ve 20:05. Počet letů Air France na trase mezi Paříží a Prahou operovaných vlastními letadly se tak navýší na pět denně.

Tomáš Hampl

TRIP REPORTY

Ochutnávka Kutaisi (ქუთაისი)

Nízkonákladový Wizz Air nedávno zařadil do své sítě také Gruzii. Dva čtenáři naši čtenáři se vydali s touto společností z Katovic do Kutaisi, které leží na západě Gruzie. Ochutnali zde i místní speciality.

Na exkurzi v All Nippon Airways

Během své cesty do Japonska se autorka vydala navštívit také hangáry letecké společnosti All Nippon Airways na tokyjském letišti Haneda, kde mimo jiné probíhá údržba nových letadel Boeing 787.

Ostrov Sylt na méně než dvě hodiny

Trip report o cestě z Drážďan na severofríský ostrov Sylt s německou společností Air Berlin. Po necelých dvou hodinách pobytu na Syltu autor vyráží zpět vlakem z Westerlandu do Hamburku a odtud do Prahy.

Výlet na Skiathos

Řecký ostrov Skiathos je oblíbeným dovolenkovým cílem u spotterů. Zatímco přítelkyně nebo manželky se sluní na pláži, fandové do letadel okupují okolí přistávací dráhy evropského "Saint Marteenu".

A330 ČSA na lince Soul-Praha

Přes Kazachstán, Kyrgyzstán a Rusko autorka doputovala do Jižní Koreje. Pro zpáteční cestu do Prahy se rozhodla využít nové linky ČSA. Jak vypadají dálkové lety na palubě českého Airbusu A330?

Avianca Brasil s F100

Z letiště Santos Dumont v Rio de Janeiru na letiště Guarulhos v Sao Paulu na palubě Fokkeru 100 společnosti Avianca Brasil (dříve OceanAir), která nabízí na 80-ti minutovém letu velmi dobrý catering.